Jednorázový rašelinový zábal, krční (10 ks)

Kód: 9023
Značka: TORF ZIEGLER
25,41 Kč 21 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
28.5.2024

NOVINKA ve světě tepelných terapií. Určený pro vrchní oblast krční páteře, ramen a zad. Dodáváme v balení po 10ti kusech.

Svým speciálním tvarem dokonale sedí v oblasti ramen, krku a díky středové části také v týlní oblasti hlavy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednorázový rašelinový zábal je opatřen perforací, která poskytuje možnost tvar zábalu přizpůsobit podle invidiuálních potřeb klienta. Poskytuje příjemné teplo a rychlý účinek od bolesti. Vhodný při bolestech krční páteře nebo například při přeležení, zablokovaném krku, či uskřípnutí nervu apod. Uvolňuje svalové napětí.

Šetrnější varianta rašelinového zábalu. Díky umístění 3 - 4 mm vrstvy rašelinové směsi mezi folii a netkanou textilií, která je prostupná účinným látkám, se stává šetrnější k přírodním zdrojům. Přírodní příměsi zabraňují větším únikům vody ze zábalu a tím také výraznějšímu znečištění pacienta.

Nedílnou součástí tepelné terapie jsou rašelinové nosiče tepla, které se nahřejí na cca 60 °C (ve speciální ohřevové vaně (na dotaz)) a celou plochou přiloží na JRZ umístěný na postiženém místě pacienta po dobu 15 - 20 min. (pokud lékař nedoporučí jinak).

VÝROBEK SE POUŽÍVÁ JEDNORÁZOVĚ! Jednorázový rašelinový zábal o pokojové teplotě se přikládá vždy propustnou vrstvou (netkanou textilií) na pacienta a na nepropustnou stranu (PE folie) zábalu přiložíme ohřátý nosič tepla, který na začátku postupně prohřívá jednorázový rašelinový zábal (postupným uvolňováním tepla přes JRZ se zabrání tepelnému šoku) a dále udržuje požadovanou teplotu obkladu po celou dobu aplikace. Netkaná textilie, jako propustná vrstva, nebrání přímému kontaktu peloidu s tělem. Účinnost huminových látek je identická s klasickým rašelinovým zábalem. Po ukončení procedury postačí pacienta otřít mokrou utěrkou.

JRZ o rozměru 27,5 x 37 cm.
Výrobek je klasifikován jako zdravotnický prostředek třídy I.

Účinky rašeliny:

  • termofyzikální - jedním z hlavních efektů rašeliny je její tepelný efekt, kdy teplo získané jejím ohřevem, se šíří zářením, převodem a vedením. Ve srovnání s tepelnou kapacitou vody je tepelná setrvačnost rašeliny 5,15 x delší, což podporuje výrazný hluboce působící tepelný efekt peloidu s lokální hyperemií organismu jako komplexní reflexní reakce.
  • biochemické - součástí rašeliny jsou také produkty humifikačního procesu (huminové kyseliny), které se při přímé aplikaci stávají součástí komplexního působení peloidu.POZOR!
Při vniknutí rašelinové směsi do očí, vypláchněte oči proudem čisté vody.

Skladování a trvanlivost:
výrobek skladujte v uzavřeném/zataveném skupinovém balení (PE sáček) při teplotě +5 až +25°C, v prostorách bez přímého slunečního světla. Použitelnost/exspirace je 1 rok od data výroby (vyznačeném na obalu/kartonu). Po otevření skupinového balení spotřebujte výrobky do 5 dnů. Skupinové balení zabezpečte proti vysychání nespotřebovaných výrobků.

Doplňkové parametry

Kategorie: RELAX
Hmotnost: 0.18 kg