Rašelinový nosič tepla, krční, 27 x 37 cm

Kód: 9024
Neohodnoceno
Značka: TORF ZIEGLER
471,90 Kč 390 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
24.7.2024

Ideálně modelovatelný nosič tepla na oblast vrchních partií krku, ramen a zad.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Svým tvarem vhodný k použití na krční jednorázový rašelinový zábal.

Vhodný k použití na jednorázový rašelinový zábal - krční.

Rašelinový nosič tepla (RNT) se nahřívá prostřednictvím ohřevové vany, ve vodní lázni (podle pokynů výrobce ohřevové vany). Je nedílnou součástí při aplikaci jednorázových rašelinových zábalů.
Rašelinový nosič tepla je vyroben z příjemného měkčeného materiálu, který odolává i teplotám kolem 70 °C, okraje jsou opatřeny rozšířeným svárem, který znemožňuje případný únik hmoty. Speciální povrch zaručuje naprostou čistotu a hygienu.

Pro zvýšení modulovatelnosti nosičů jsou plněny rašelinovou hmotou pastové konzistence.
RNT jsou vyráběny ve 3 rozměrech odpovídajících velikosti jednorázových zábalů.

Nosiče tepla lze využít také bez jednorázových rašelinových zábalů jako např. Lavatherm a jiné tepelné roušky k předehřátí pacienta.

Rozměry: 37 x 27 cm

Návod k použití:
Rašelinový nosič tepla (RNT) ohříváme prostřednictvím ohřevové vany, ve vodní lázni (podle pokynů výrobce ohřevové vany). Pokud má být RNT použit jako tepelné médium, doporučujeme nahřát ve vodní lázni na teplotu 55 - 65 °C. Konstantní teplota vody při ohřevu by neměla překročit 70 °C. Doba potřebná k nahřátí nosiče je 25 - 50 minut, dle velikosti nosiče. Poté je RNT připraven k použití. Pro opětovné použití nosiče jej vložte zpět do vodní lázně minimálně na dobu 5 - 7 minut.

Co mohu udělat pro to, aby rašelinový nosič tepla (RNT) sloužil co nejdéle? Dodržujte a dbejte na tyto zásady:

  • Mokré, nahřáté RNT nenechávejte nikdy odložené na místech, která jsou vystavena přímému slunci. Ani přes sklo, tedy např. na oknech a jiných podobných plochách.
  • RNT nepoužívejte v prostorách s touto kombinací faktorů – nadměrné teplo, vysoká vlhkost a koncentrace chlóru (například bazény).
  • RNT nevystavujte teplotám vyšším než 70 °C. A to ani krátkodobě, například z důvodu úspory času.
  • RNT zároveň nenechávejte dlouhodobě v teplotě nad 60 °C, nenechávejte nosiče odložené v teplé vodní lázni, například přes noc.
  • RNT nikdy neohřívejte v troubě nebo na grilu. Zabráníte tak mimo jiné i zbytečnému spečení výrobku, které nemůže být v žádném případě uznáno jako důvod k reklamaci nosiče tepla ve prospěch zákazníka.
  • Nosiče tepla zároveň nejsou určeny ke vkládání do mrazicích boxů. Vliv příliš nízké teploty významně snižuje kvalitu plastu a celkovou dobu životnosti RNT.
  • K čištění RNT nepoužívejte desinfekčních prostředků na alkoholové bázi.
  • Neodkládejte a neskladujte RNT na podkladu z PVC bez obsahu měkčidel nebo jiných PVC tvrdších vlastností. Zvyšujete tím totiž rychlost přirozené degradace plastu.
  • Mějte na paměti, že nedbalé a nesprávné zacházení uživatelů pracujících s RNT či svévolné změny v postupu práce s nimi jsou významnou veličinou, která snižuje životnost výrobku. Před používáním vycházejte z návodů a doporučených postupů. Při nahřívání a manipulaci s RNT dbejte pokynů uvedených v návodu k použití, které jsou pro Vás srozumitelně sepsány na základě dlouholetých zkušeností a testů výrobce. Velmi často dochází k degradaci RNT vlivem chybného zacházení uživatelů, ať již z důvodu relativní a zdánlivé úspory času nebo lidské snahy obejít doporučený postup.POZOR! 

   Nevařit!

 

   Poskytovatel ručí za nepřekročení teploty ohřátého nosiče při jeho aplikaci na pacienta.

 

   Doba aplikace 25 - 50 min. dle doporučení lékaře.

 

   Díky speciálnímu materiálu a dvojitým svárům opakovatelně použitelný.POZOR!

   Při vniknutí náplně do oka vypláchnout studenou vodou. Podráždění pokožky není známo.

 

   Neohřívat v troubě nebo na grilu, nevkládat do mrazícího boxu. Nevařit!

 

   V případě poškození se nesmí RNT dále ohřívat.

 

   Výrobek může být odstraněn s běžným odpadem.Skladování a trvanlivost:

   Výrobek skladujte při teplotě +5 až +25 °C, v prostorách bez přímého slunečního světla.

 

   Doba použitelnosti je garantována na

 cca 300 cyklů (nahřátí) či na min. 6 měsíců řádného používání dle návodu k použití

  . Při dlouhodobém používání dochází k postupnému vysoušení rašelinové náplně, která může ztvrdnout a ztratit své tepelné vlastnosti a k postupné degradaci PVC obalu, který může prasknout.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: RELAX
Hmotnost: 2 kg